Na imprezę w Arenie Gliwice dojedziemy specjalną linia autobusową S11, którą Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi w mieście 10 kwietnia.

Autobus będzie jeździł na trasie okrężnej Gliwice Hala Sportowa – Gliwice Dworzec PKP – Gliwice Hala Sportowa w godz. 16.10 – 18.00 oraz 19.50 – 22.10 z częstotliwością co 10 minut.

Mecz Polska – Niemcy w ramach Mistrzostw Europy 2020 rozpocznie się o godz. 18.00. Wejście na teren obiektu możliwe będzie od godziny 16.30.

Osoby z biletem będa mogły wchodzić wejściem A, B i D, zgodnie z oznaczeniem na bilecie. Ci, którzy w ostatniej chwili zdecydują się na udział w wydarzeniu mogą zakupić bilety online na www.eventim.pl lub stacjonarnie w kasie biletowej obok wejścia B. W dniu imprezy kasa będzie czynna w godzinach 12.00 – 20.00. Do dyspozycji uczestników jest parking wokół obiektu oraz parkingi alternatywne. Więcej informacji na stronie www.arenagliwice.com.

Zgodnie z zapowiedziami, po meczu Polska – Niemcy, o godz. 20.20, rozpocznie się spotkanie Handball Legends. Legendarni polscy szczypiorniści (m.in. Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk, a także Karol Bielecki, Damian Wleklak, Bartosz Jurecki, Bartłomiej Jaszka oraz Adam Weiner) zmierzą się z przedstawicielami środowiska naukowego Politechniki Śląskiej. Akcja ma na celu propagowanie piłki ręcznej i działanie charytatywne. Część środków zebranych podczas wydarzenia zostanie przekazana na cele charytatywne. Skład drużyny Politechniki Śląskiej jest owiany tajemnicą.

Jak zapowiada Arena Gliwice, tego dnia w ramach festiwalu Piłki Ręcznej odbędą się liczne turnieje, konkursy i zabawy. Na pamiątkę będzie można zrobić sobie zdjęcie z wydarzenia w bezpłatnej fotobudce.