Kultowy lokal czeka. Kto go weźmie w opiekę?

Kultowy lokal po dawnej restauracji Bagatela przy ul. Matejki 3 nadal jest do wynajęcia. Zarząd Budynków Miejskich I TBS Spółka z o.o. po raz czwarty ogłosił ustny przetarg ograniczony na wysokość stawki czynszu. Przetarg odbędzie się 17 listopada.

Ul. Matejki znajduje się w ścisłym centrum miasta, tuż przy głównej arterii – ul. Zwycięstwa. W sąsiadujących, staromiejskich uliczkach znajdują się XIX- i XX-wieczne kamienice oraz lokale gastronomiczne – restauracje, kawiarnie i kluby. Lokal przy ul. Matejki również idealnie nadaje się do prowadzenia działalności gastronomicznej, która uzupełniłaby kulinarną ofertę w centrum miasta.

Budynek przy ul. Matejki 3 znajduje się w obrębie staromiejskiego układu urbanistycznego Gliwic wpisanego do rejestru zabytków. Lokal ma 622,40 m2. Składa się z parteru (321,50 m2), piętra (66,49 m2) i piwnicy (234,41 m2), wymaga remontu, ale jest wyposażony w niezbędne instalacje. Przetarg na wysokość stawki czynszu nieruchomości należącej do Miasta Gliwice odbędzie się 17 listopada o godz. 9.30 w siedzibie ZBM I TBS przy ul. Dolnych Wałów 11.

(mf)